Termolezja stawów międzykręgowych

Termolezja w Medi Horizon Clinic

Termolezja jest to obecnie jest jedna z najczęściej wykonywanych technik mini inwazyjnego leczenia bólu kręgosłupa. Metoda ta, zakłada użycie wysokich częstotliwości prądu elektrycznego do uzyskania rozgrzania końcówki elektrody umieszczanej w bezpośrednim sąsiedztwie nerwów przewodzących ból. Termolezja ta może być używana w sąsiedztwie nerwów przewodzących także włókna ruchowe – korzenie rdzeniowe, pnie nerwów obwodowych, a także w strefach przyczepów ścięgien, a nawet w aplikacjach dostawowych. Precyzyjne wykonanie termolezji zapewnia efekt przeciwbólowy dla Pacjenta na średnio około  6- 18 miesięcy. Po tym czasie następuje regeneracja nerwów ich możliwości przewodzenia bólu.

Zabieg Termolezji w Medi Horizon Clinic wykonywane jest przez doświadczonych specjalistów.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są przyczyny bólu pochodzącego ze stawów międzywyrostkowych?

  Na konsultacji neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  • uszkodzenie chrząstek pokrywających powierzchnie stawowe wyrostków,
  • uszkodzenie torebki stawowej,
  • uszkodzenie więzadeł otaczających stawy.

  Pacjenci decydują się zabieg termolezji ze wzg. zdrowotnych oraz silnego, stale utrzymującego się bólu kręgosłupa czy też w sytuacji gdy:

  • czują nadmierną sztywności mięśni pleców,
  • odczuwają silne bóle dolnej części pleców, promieniujące do pośladków i górnej części ud,
  • odczuwają bóle nasilające się podczas dłuższego stanie lub pochylania do tyłu.

 • Jakie są korzyści zabiegu termolezji kręgosłupa?

  Termolezja kręgosłupa jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Dzięki przerwaniu drogi sygnałom bólowym uzyskujemy znaczną redukcję bólu. Pacjentom z bólem przewlekłym wraca radość życia. Możliwe jest w wielu przypadkach rozpoczęcie właściwej rehabilitacji, którą uniemożliwiał ból. Termolezja kręgosłupa wykonywana przez wykwalifikowanego neurochirurga jest zabiegiem bezpiecznym.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu termolezji kręgosłupa?

  Podczas konsultacji lekarz neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na początku na konsultację ze specjalistą lekarzem neurochirurgiem. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie wcześniej badania obrazowe kręgosłupa np. RTG, MRI, CT, USG. Chirurg – neurochirurg podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę termolezji kręgosłupa.  [push h=”20″]

 • Jak wygląda zabieg termolezji kręgosłupa?

  Operacja termolezji kręgosłupa wykonywana jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg termolezji wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę Neurochirurga i polega na:

  • wkłucie igły pod kontrolą sprzętu RTG, w okolicę nerwu, który ma być poddany termolezji
  • w igłę umieszczana jest elektrodę, którą podłącza jest do generatora RF
  • kontrola położenia elektrody za pomocą stymulacji ruchowej i czuciowej
  • zabieg termolezji może być wykonywany wielopunktowo w ramach jednej sesji. po potwierdzeniu prawidłowej lokalizacji elektrody, wykonuje się właściwy zabieg termolezji.
  • po zabiegu na miejsca wkłuć zakłada się opatrunek, który pacjent zdejmuje w dniu następnym samodzielnie
  • po zabiegu pacjent podlega krótkotrwałej obserwacji, po której wypisany jest do domu

  W zależności od leczonego obszaru, procedura trwa od 30 do 60 minut. Uzależnione jest to od schorzenia. Zabieg termolezji może być wykonywany wielopunktowo w ramach jednej sesji. Termolezję wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą bardzo cienkiej igły podaje się podskórnie lek znieczulający.

 • Jak długo utrzymują się efekty zabiegu termolezji?

  Rekonwalescencja po operacji endoskopowej kręgosłupa trwa 6 tygodni dla porównania – po operacji klasycznej rehabilitacja trwa 6 miesięcy.

Termolezja stawów międzykręgowych Cena

Konsultacja neurochirurgiczna 350 zł
Termolezja stawów międzykręgowych
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Termolezja stawów międzykręgowych w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w kręgosłupie, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia, dzięki której szybko powrócisz do codziennych zajęć i sportu. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny neurochirurgii.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Zgłosiłem się do Kliniki w celu przeprowadzenia zabiegu kręgosłupa - meotdą endoskopową. Lekarz bardzo rzeczowy, z ogromną empatią do pacjenta. Bardzo umiejętnie Doktor wytłumaczył mi całą procedurę zabiegu jak i okres po zabiegu. Bardzo dobra organizacja zabiegu oraz rehabilitacji po. Według mnie bardzo profesjonalnie, polecam wszystkim, którzy chcą uwolnić się od bólu kręgosłupa.
  Kajetan lat 45

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu Termolezji stawów międzykręgowych – już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do termolezji kręgosłupa wymaga standardowej konsultacji z neurochirurgiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski. Jeżeli Pacjent posiada wcześniejsze badania, dok. medyczną prosimy o zabranie wszystkich dokumentów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba neurochirurg wskaże jakie dodatkowo badana trzeba będzie wykonać.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin samego zabiegu termolezji. Do zabiegu

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do komfortu Pacjenta przed zabiegiem, w trakcie jak i po zabiegu.  Zabieg termolezji kręgosłupa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30-60 min. Pacjent po zabiegu pozostaje w Szpitalu przez kilka godzin, przez cały ten czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, które stale monitoruje stan zdrowia. Gdy tylko Pacjent poczuje się lepiej otrzymuje zalecenia po zabiegowe oraz plan rehabilitacji i może opuścić Szpital Medi Horizon Clinic. Po powrocie do domu Pacjent jest w stałym kontakcie z Kliniką 24/7 .