Urologia

Urologia w Medi Horizon Clinic

Urologia bez tajemnic

Urolog jest specjalistą leczącym choroby układu moczowo – płciowego, które należą do częstych i mocno uciążliwych schorzeń. Lekarz urolog często kojarzony jest ze specjalistą tylko dla mężczyzn. Nic bardziej mylnego, urologia skupia się na problemach u każdej osoby bez względy na wiek.

Układ moczowy pełni bardzo ważną funkcję u człowieka. Odpowiedzialny jest za wydalanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, układ moczowy łączy się z układem płciowym. Skutkiem takiego układu anatomicznego jest podatność na infekcje. Lekarz Urolog nie tylko skupia się na infekcjach.

Zabiegu z zakresu urologii wykonywane są na miejscu w Medi Horizon Clinic. Dzięki nowoczesnemu Blokowi Operacyjnemu wraz z salami pooperacyjnymi, pacjent jest w pełni zaopiekowany.

Specjalista w Medi Horizon Clinic przede wszystkim skupia się na schorzeniach, które wymagają specjalistycznego leczenia z wykorzystaniem metod chirurgicznych takich jak:

 • Obrzezanie

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Obrzezanie nazywane również resekcją napletka, jest zabiegiem polegający na całkowitym bądź częściowym usunięciu nadmiaru fałdu skórno –śluzówkowego przykrywającego żołądź prącia. Obrzezanie najczęściej stosuje się ze względów medycznych jako leczenie stulejki. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

  Wskazania

  Wskazania medyczne do przeprowadzenia zabiegu obrzezania są mocno ograniczone. Najczęstszym i powszechnym wskazaniem jest stulejka. Jest to schorzenie polegające na zwężeniu ujścia napletka, które utrudnia bądź też całkowicie uniemożliwia jego odprowadzenie i odsłonięcie żołędzi prącia. Niemożność ta występuje zarówno w spoczynku, jak również podczas erekcji prącia.

  Innym, wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu obrzezania są wrodzone nieprawidłowości w budowie napletka, takie jak np. zbyt długi napletek. O ile w wieku dziecięcym, a zwłaszcza wczesnodziecięcym długi i lejkowaty napletek jest fizjologią, o tyle w u dorosłego jest już stanem patologicznym wymagającym leczenia chirurgicznego, przede wszystkim może doprowadzać do powstawania przewlekających się stanów zapalnych, czego rezultatem w skrajnych przypadkach może być nawet wystąpienie nowotworu członka.

 • Plastyka krótkiego wędzidełka napletka

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Plastyka krótkiego wędzidełka napletka – medycznie nazywana frenuloplastyką. Wędzidełko jest to trójkątny fałd skórny między napletkiem, a brzuszną powierzchnią żołędzi prącia. Zbyt krótkie wędzidełko może powodować dolegliwości bólowe w obrębie penisa. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym po którym pacjent tego samego dnia może powrócić do domu.

  Objawy

  Głównym objawem, pojawiającym się u Pacjentów, są przede wszystkim dolegliwości bólowe, które występują w obrębie penisa. Są one związane z naciąganiem napletka, którego nie da się całkowicie odprowadzić. Najczęściej występują w momencie wzwodu. W przypadku nieleczenia może to doprowadzić do ograniczenia lub całkowitej rezygnacji ze współżycia. Sytuacja może wpływać również  na komfort psychiczny i emocjonalny u mężczyzn.

  Warto również wiedzieć, że w przypadku silnego zbliznowacenia wędzidełka istnieje prawdopodobieństwa jego zerwania, które objawia się krwawieniem, bólem i pieczeniem. W sytuacji zauważenia u siebie dolegliwości należy udać się na konsultację urologiczną do specjalisty. Podczas wizyty urolog ocenia stan i wdraża odpowiednią metodę leczenia. W zależności od sytuacji lekarz może zalecić całkowite usunięcie wędzidełka lub jego plastykę.

 • Plastyka wodniaka jądra

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Plastyka wodniaka jądra – zabieg nazywany hydrocelektomią. Leczenie wodniaka jądra polega na chirurgicznym wypreparowaniu wodniaka, wraz z opróżnieniem płynu. Specjalne metody zszycia osłonek jądra pozwalają na uniknięcie nawrotu dolegliwości. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu.

  Objawy

  Najbardziej typowym objawem wodniaka jądra jest powiększenie objętości worka mosznowego. Zazwyczaj obrzmienie moszny występuje po jednej stronie, przeważnie po stronie prawej. Wielkość obrzęku uzależniona jest od ilości zgromadzonego płynu surowiczego.

  Zazwyczaj w godzinach porannych worek mosznowy jest nieco mniejszy, natomiast ulega powiększeniu wieczorem. Symptom ten dotyczy wodniaków komunikujących, w których płyn zawarty pomiędzy wyrostkiem pochwowym otrzewnej, a jamą otrzewną ulega przemieszczaniu. Zdarza się to głównie u młodych chłopców. Ponadto w takich przypadkach worek mosznowy może ulegać powiększać się w trakcie różnych infekcji.

  U pacjenta na powierzchni powiększonego jądra może powstać wyczuwalny owalny guzek, który jest przesuwalny. Skóra w obrębie moszny jest gładka i napięta. Większość wodniaków jądra nie powoduje dolegliwości bólowych, wyjątek może stanowić wodniaki powstałe w wyniku ostrych stanów zapalnych czy też zmian nowotworowych.

  U dorosłych mężczyzn z wodniakiem jądra objętość płynu surowiczego może stopniowo powiększać się. W niektórych przypadkach wodniak może osiągnąć duże rozmiary, które znacząco utrudniają choremu poruszanie. Zazwyczaj jednak  nie wywołuje on zaburzeń w oddawaniu moczu. Dyskomfort pojawia się w trakcie aktywności fizycznej w wyniku większego ciążenia wodniaka.

  W sporadycznych przypadkach, kiedy objętość płynu surowiczego jest bardzo duża, może dojść do znacznego wzrostu ciśnienia w mosznie oraz ucisku na jądro.

 • Wazektomia

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Wazektomia obustronna – jest to metoda antykoncepcji mężczyzn, polegająca na przecięciu oraz podwiązaniu nasieniowodów. Dzięki temu zabiegowi w ejakulacie nie będą się znajdowały plemniki. Zabieg jest krótki oraz bezbolesny dla pacjenta.

  Jak przebiega wazektomia?

  Zabieg przecięcia nasieniowodów należy do zabiegów mikrochirurgicznych. Jego jest niezwykle skuteczne w przypadku mężczyzn, którzy traktują go jako metodę antykoncepcji. Wazektomia polega na przecięciu nasieniowodów, co zapobiega  transportowi plemników w nasieniu. Droga z jąder do prącia zostaje przerwana, a tym samym nie ma możliwości ich wydostania się z jąder.

  Wazektomia jest zabiegiem wykonywanym w miejscowym znieczuleniu, więc bezbolesnym. Istotą zabiegu jest trwałe przerwanie drogi plemników z jąder, a samo wykonanie zabiegu to zaledwie kilkanaście minut.

  Panowie, którzy obawiają się o długą rekonwalescencję i przerwę od stosunków seksualnych mogą pozostać spokojni. Do normalnego funkcjonowania można powrócić po kilku dniach, a ślad po zabiegu na ciele to niewielka ranka w miejscu jego wykonania.

 • Otwarta biopsja jądra

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Otwarta biopsja jądra – zabieg polegający na delikatnym i precyzyjnym nacięciu osłonki jądra wraz z pobraniem wycinka z najądrza i innych rejonów jądra. Zabieg ma na celu zbadania pobranych wycinków do procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta dzięki specjalnemu znieczuleniu.

  Wycięcie miejscowe – wycięcie zmian w zakresie narządów płciowych – koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie w zależności od rodzaju zmiany i jej lokalizacji.

Cena wizyt u lekarza Urologa

Obrzezanie 5000 zł
Plastyka krótkiego wędzidełka napletka 3000 zł
Plastyka wodniaka jądra 8500 zł
Wazektomia obustronna 8000 zł
Hemikastracja leczenie guza jądra 10 900 zł
Usunięcie jądra lub obu jąder 5000 / 9500 zł
Otwarta biopsja jądra 2800 zł
Wycięcie zmian w zakresie narządów płciowych indywiudalnlnie
Konsultacja urologiczna 300 zł

Podsumowanie

Urolog w Warszawie

Wielu z nas  bardzo boi się wizyty u urologa lub nawet rezygnuje z niej ze względu na specyficzny, dla niektórych wstydliwy charakter urologii. Strach ten jest jednak całkowicie  nieuzasadniony, ponieważ zdrowie układu moczowego jest bardzo ważne dla codziennego komfortu i dobrego zdrowia ogólnego każdego z nas. W Medi Horizon Clinic specjaliści z zakresu urologii zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalna obsługa!

  Wszystko zostało szybko załatwione. Lekarz bardzo kontaktowy i miły. Dodatkowo na plus dobra lokalizacja Szpitala i parking.
  Sławomir 36 lat

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze 
  • Spersonalizowane leczenie 
  • Holistyczne podejście 
  • Jakość i Bezpieczeństwo 
  • Dogodna lokalizacja 
  • Bezpłatny parking 
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach 
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację do lekarza urologa już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2  – Wizyta konsultacyjna

  Konsultacja  z lekarzem specjalistą urologiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz zleca odpowiednią diagnostykę i badania.

  Krok 3 – Badania diagnostyczne 

  Pacjent po otrzymaniu listy zleconych badań zgłasza się do Rejestracji Kliniki w celu umówienia na wykonanie badań.

  Krok 4 – Omówienie wyników, Diagnoza i Leczenie

  Po otrzymaniu wyników Pacjent, zgłasza się na wizytę do specjalisty Urologa, którzy przeprowadza dokładną analizę wyników z przeprowadzonych badań diagnostycznych. Następnie stawia diagnozę i dostosowuje indywidualnie do Pacjenta odpowiednie leczenie, korektę lub zabieg. Pacjent, który zgłasza się do urologa, powinien pamiętać o przestrzeganiu wszystkich  zaleceń lekarza oraz o wizytach kontrolnych.