Endoproteza biodra dostęp przedni Warszawa

Endoproteza stawu biodrowego z dostępu przedniego w Medi Horizon Clinic

Operacja endoprotezy biodra z dostępu przedniego daje możliwość pełnego odtworzenia ruchów niewłaściwie działającego stawu. Jest szansą dla wszystkich osób, które cierpią z powodu zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej, zmagają się z chorobami wrodzonymi biodra lub doznały urazu na skutek wypadku. Nie bez powodu endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest za jednym z największych osiągnięć medycyny.

Proteza – Endoproteza stawu biodrowego to sztuczny staw, dzięki któremu Pacjenci odzyskuje pełną ruchomość i wraca do normalnego funkcjonowania. Proteza biodra odtwarza ruchy niewłaściwie działającego stawu. Jest szansą dla wszystkich osób, które cierpią z powodu zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej, zmagają się z chorobami wrodzonymi biodra lub doznały urazu na skutek wypadku. Nie bez powodu endoprotezoplastyka stawu biodrowego z dostępu przedniego uważana jest za jedno z największych osiągnięć medycyny. W Medi Horizon Clinic zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego z dostępu przedniego przeprowadzają specjaliści z zakresu ortopedii. Dzięki kompleksowej współpracy lekarzy, zespołu pielęgniarskiego oraz fizjoterapeutów, nasi pacjenci odzyskują dawną sprawność i znów mogą cieszyć się życiem. Przeczytaj o możliwościach, które oferujemy!

Proteza biodra to Twoja szansa na powrót do całkowitej sprawności według badań ponad 90% pacjentów jest zadowolonych ze swojego stanu funkcjonalnego po zabiegu.

Prawidłowe działanie stawów biodrowych warunkuje dobre funkcjonowanie oraz życie bez bólu. Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego (koksartroza) jest jedną z najczęstszych chorób, dotykającą osoby w średnim i starszym wieku. Schorzenie prowadzi do powolnych zniszczeń chrząstki stawowej. Dlatego też staw traci swoje funkcje i staje się niewydolny pod względem funkcjonalnym. Konieczna staje się wówczas endoproteza biodra, czyli wszczepienie sztucznego stawu.  

W naszym Szpitalu wykonujemy zabieg małoinwazyjnej endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego.

Jest to zaawansowana metoda, dzięki której Pacjent tego samego dnia już może chodzić, szybciej wraca do pełnej sprawności. Dodatkowo, nie ma konieczności przetaczania krwi po zabiegu. Jest to metoda stosowana z powodzeniem na całym świecie. Zalety zabiegu endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego doceniają wszyscy Pacjenci. Jest to bardziej zaawansowana metoda jak również i małoiwazyjna w porównywaniu do metody endoprotezoplastyki z dostępu tylnego.

Zabieg medyczny endoproteza biodra dostęp przedni w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czym jest endoproteza stawu biodrowego i zabieg endoprotezoplastyki?

  Endoprotezoplastyka (alloplastyka) stawu biodrowego z dostępu przedniego to zabieg operacyjny, który polega na zastosowaniu sztucznego stawu (endoprotezy) w miejscu zmienionym chorobowo. Dzięki temu zostają odtworzone naturalne funkcje stawu, a pacjent odzyskuje swobodę ruchu, pozbywa się dolegliwości bólowych i po kilku miesiącach wraca do normalnego funkcjonowania. Operacja polega na usunięciu użytych struktur stawu biodrowego i zastąpieniu ich protezą biodra. Endoprotezy zbudowane są z bezpiecznych metali, które wykazują obojętne działanie dla organizmu, dlatego ryzyko odrzucenia implantu jest minimalne. Endoproteza biodra składa się z trzpienia – który wprowadzany jest do kanału szpikowego kości udowej, a na nim osadzona jest kulista głowa, mająca odwzorować panewkę. Umożliwia ona wykonywanie ruchów we wszystkich płaszczyznach.

 • Jakie są wskazania do operacji endoproteza biodra dostęp przedni?

  • zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego o różnym podłożu,
  • złamanie szyjki kości udowej,
  • ból, problemy z poruszaniem się,
  • wypadki, urazy, wieloodłamowe złamania,
  • wrodzone dysplazje stawów biodrowych,
  • patologiczne zmiany zachodzące na skutek chorób – reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa,
  • martwica kości udowej,
  • nowotwory.

 • Kiedy zdecydować się na zabieg endoprotezy biodra z dostępu przedniego?

  Pacjenci, który trafiają do Medi Horizon Clinic Warszawa – skarżą się na ból w pachwinie i biodrze, który pojawia się przy chodzeniu jak również po wstawaniu z pozycji siedzącej.  Im dłużej Pacjent zwleka z operacja endoprotezy biodra, tym bardziej ból zaczyna się nasilać i może promieniować do kolana. Ból pojawia się również w nocy w pozycji leżącej, tak więc towarzyszy Pacjentowi cały czas. Chory na zwyrodnienie biodra z czasem stara się chronić bolącą, nogę’ , a tym samym zaczyna utykać  (charakterystyczny chód) jak również ma problemy z poruszaniem się. To powinien być definitywny sygnał dla Pacjenta, iż konieczna jest ingerencja specjalisty ortopedy odnośnie wymiany biodra.

  W takich przypadkach ważne jest, by udać się na konsultacje do ortopedy w momencie, gdy pojawiają powyższe się dolegliwości bólowe.

 • Jak przebiega zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego z dostępu przedniego?

  W Medi Horizon Clinic naszą dewizą jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie leczenia. Dlatego kwalifikacja do zabiegu polega na adekwatnym przygotowaniu, które obejmuje wykonanie potrzebnych badań w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. W momencie, kiedy lekarz uzna, iż stan zdrowia pacjenta jest odpowiedni, wówczas ustala termin zabiegu.

  Operacja endoprotezoplastyki biodra z dostępu przedniego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym, trwa zwykle około 2 godzin. Ortopeda przecina skórę oraz powięź, a mięśnie są rozchylane – bez uszkodzenia mięśni. Po wyborze odpowiedniego rozmiaru endoprotezy biodra, umieszczona zostaje w odpowiednim miejscu, po czym mięśnie są puszczane. Pacjent w dniu zabiegu zostaje objęty niezbędną profilaktyką przeciwzakrzepową.

  Po operacji pozostaje w klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, która czuwa na każdym etapie jego powrotu do sprawności. Następnym etapem jest rehabilitacja, która przebiega etapowo – pacjent stopniowo obciąża operowaną kończynę, uczy się wykonywać czynności dnia codziennego, tak by za kilkanaście tygodni wrócić do pełnej sprawności. Bardzo ważne jest, żeby w okresie pooperacyjnym ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu endoprotezoplastyki z dostępu przedniego?

  Dzięki operacji endoprotezy biodra z dostępu przedniego – czas rekonwalescencji jak i rehabilitacji jest znacznie krótszy w porównaniu – do zabiegu endoprotezy biodra z dostępu tylnego.  Bardzo ważna w całym procesie rekonwalescencji jest odpowiednio poprowadzona rehabilitacja. Rozpoczyna się ona praktycznie zaraz po operacji. Już w pierwszej dobie po zabiegu endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego pacjent jest pionizowany i rozpoczyna się nauka obciążania operowanej kończyny oraz prawidłowego chodu. Rehabilitacja opiera się także na ćwiczeniach wzmacniających obręcz biodrową, izometrycznych oraz równoważnych. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy specjalizują się w rehabilitacji pooperacyjnej z zakresu ortopedii. Dzięki współpracy całego zespołu rehabilitantów oraz lekarzy ortopedów powrót do sprawności przynosi znakomite efekty i pomaga pacjentom w szybszym powrocie do pełni sprawności.

  Endoproteza stawu biodrowego warszawa

 • Endoproteza biodra dostęp przedni: korzyści

  • czas zabiegu do 2h
  • stabilizacja i uruchomienie Pacjenta w dniu zabiegu
  • krótki czas rekonwalescencji po zabiegu
  • szybsza rahbilitacja po zabiegu
  • mała, niewidoczna blizna
  • brak konieczności przetaczania krwi
  • mniejsze ryzyko infekcji okołooperacyjnych
  • mniejsze ryzyko zwichnięcia endoprotezy biodra
  • szybki powrót Pacjenta do codzienności i sportu
 • Wymiana biodra prywatnie w Warszawie. Dlaczego warto wykonać zabieg w Medi Horizon Clinic?

  Medi Horizon Clinic to szczególne miejsce na mapie Warszawy. Przede wszystkom zespół ekspertów z dziedziny ortopedii i traumatologii ruchu diagnozuje problem, wybierając najlepszą metodę leczenia operacyjnego. Zabieg operacyjny endoprotezy biodra z dostępu przedniego jest to zaawansowany zabieg, który wykonuje jedynie doświadczony specjalista. Klinika współpracuje z fizjoterapeutami, dzięki czemu pacjent przez cały okres rekonwalescencji jest objęty opieką wykwalifikowanej kadry medycznej. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Ile kosztuje operacja endoproteza biodra z dostępu przedniego?

Cena w zależności od rozległości miejsca operowanego oraz stopnia uszkodzenia stawu ustalana jest indywidualnie

Dlaczego warto wybrać zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego z dostępu przedniego w Medi Horizon Clinic w Warszawie?

Endoproteza biodra z dostępu przedniego Warszawa

Medi Horizon Clinic to szczególne miejsce na mapie Warszawy, gdzie zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Lekarze od początku diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie biodrowym i proponują najlepszą metodę leczenia operacyjnego. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu biodra i skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów.

Więcej na Wikipedia

Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Decydując się na zabieg wiedziałam, że moje nowe kolano będzie na 10-15 lat i znowu trzeba będzie wymienić. Moja szansa była 50 na 50. Jednak zdecydowałam się. Przed zabiegiem zrzuciłam ok. 8 kg, bo wiedziałam, że czynnik wagi jest bardzo ważny. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami. A co będzie czas pokaże! Dziękuję za całą opiekę dla całego zespołu Medi Horizon Clinic, super pokój, komfortowe warunki - poleca jeżeli ktoś ma już kolano w stanie bez wyjścia. Endoproteza kolana to nie jest koniec świata! Dla mnie dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne  funkcjonowanie.
  Stanisława lat 64

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.