Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśnki nadgarstka w Medi Horizon Clinic

Zespół cieśni nadgarstka pojawia się z powodu intensywnego i długiego ucisku nerwu pośrodkowego biegnącego kanałem w nadgarstku. Przyczyn może być wiele no. obrzęki nerwów, stany zapalne, zwyrodnienia  i inne.  Objawom schorzenia zespołu cieśni nadgarstka mogą towarzyszyć mrowienia w nadgarstku oraz palcach, a w postępie choroby zanik mięśni kłębu, co skutkuje osłabieniem chwytu ręki.  Choroba ta może być również wynikiem reumatoidalnego zapalenia stawów i pojawia się bardzo często u osób pracujących i używających długotrwale myszki komputerowej. Zabieg należy wykonać jak najszybciej po wystąpieniu objawów bólowych, by uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia nerwu.  

Zespół cieśni nadgarstka w Medi Horizon Clinic zabieg wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu leczenia zespół cieśni nadgarstka?

  Leczenie zespół cieśni nadgarstka wykonywane jest ze wzg. zdrowotnych.

  Wskazaniem do leczenia operacyjnego zespółu cieśni nadgarstka jest postępujący przykurcz zgięciowy, zwłaszcza palców IV i V, który stopniowo zwiększa upośledzenie funkcji ręki.

 • Jakie są korzyści zabiegu ortopedycznego leczenia zespół cieśni nadgarstka?

  Leczenie zespołu cieśni nadgarstka jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Leczenie choroby dupuytrenao u 95 % przypadków pacjentów przeprowadzanie bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów.  Dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że pacjent będzie mógł władać ręką i nie będzie odczuwać bólu.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu ortopedycznego leczenia zespół cieśni nadgarstka?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z chirurgiem ortopedą specjalizującym się w chirurgii ręki w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania USG stawu nadgarstka lub inne badania zlecone przez lekarza. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o całej procedurze zabiegowej oraz efektach. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia zespół cieśni nadgarstka, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania na miejscu kompletu badań diagnostycznych – więcej informacji

 • Jak wygląda zabieg zespół cieśni nadgarstka?

  Zabieg leczenia operacyjnego zespołu cieśni nadgarstka wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Operacja wykonywana jest w znieczuleniu regionalnym (znieczulenie kończyny). Zabieg polega na nacięciu przez ortopedę okolicy nerwu. Jest to tzw. operacja otwarta, zabieg można jednak wykonać techniką endoskopową lub otwartą mało inwazyjną. Im szybciej przeprowadzi się zabieg, tym lepsze są wyniki leczenia operacyjnego, a co za tym idzie, ustąpienie dolegliwości. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po wykonanym zabiegu pacjent zostaje w Klinice do momentu, aż nie poczuje się dobrze jest to ustalane przez lekarza prowadzącego oraz anestezjologa. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu leczenia operacyjnego zespół cieśni nadgarstka?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu korekty zespołu cieśni nadgarstka, na rękę zostaje nałożona specjalna orteza na. Zaleca się schładzanie okolicy operowanej, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Pacjent powinien oszczędzać operowaną rękę przez 6-8 tyg. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja nadgarstka polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu zespołu cieśni nadgarstka przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów -Leczenie zespół cieśni nadgarstka

Zabieg Cena
Leczenie operacyjne Zespół cieśni nadgarstka od 2 000 zł

Podsumowanie

Leczenie zespół cieśni nadgarstka w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w nadgrastku i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalna obsługa!

  Zabieg wykonałam, gdyż ból, który mi doskwierał codziennie był nie do zniesienia. Przy zabiegu nie czułam bólu później też. Wielkie podziękowania dla personelu szpitala oraz za opiekę i cierpliwość. Pozdrawiam
  Anna lat 65

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.