Artroskopia kolana Warszawa

Artroskopia kolana w Medi Horizon Clinic

Artroskopia kolana Warszawa, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym Szpitalu. Czy wiesz, że artroskopia to zabieg ortopedyczny, który dzięki małym nacięciom, jak ,dziurka od klucza’ określany jest na całym świecie mianem ,key whole surgery’? Zabieg artroskopii jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w nowoczesnej ortopedii. Jest to mało inwazyjna procedura, ponieważ pozwala na leczenie wielu uszkodzeń stawu. Zabieg artroskopii stawu kolanowego przede wszystkim polega na wprowadzeniu do stawu, poprzez niewielkie nacięcia, kamery wraz z miniaturowanymi narzędziami, za pomocą których chirurg ortopeda przeprowadza zabieg. 

Artroskopia kolana w Medi Horizon Clinic – wykonywana jest przez specjalistów z dziedziny ortopedii. 

Zabieg artroskopia kolana niewątpliwie pozwala na przywrócenie  zdrowego  stawu kolanowego. Ortopeda z najwyższą starannością koryguje defekty spowodowane powstałym urazom lub zwyrodnieniom. Ze względu na efekt jaki chcemy uzyskać, to uwolnienie pacjenta od bólu spowodowanego schorzeniami kolana jest priorytetem. Po wykonaniu zabiegu artroskopii kolana,  operowana kończyna przede wszystkim odzyskuje sprawność. W rezultacie pacjent odzyskuje komfort z życia i możliwość dalszego uprawiania sportów.

Dlatego też, artroskopia kolana jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Ortopedii przez Pacjentów.

W Medi Horizon Clinic specjaliści wykonują artroskopię kolana połączoną z artroskopowym szyciem łąkotek,  artroskopowym szyciem więzadła krzyżowego przedniego ze wzmocnieniem techniką internal bracing.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu artroskopia kolana?

  Zabieg artroskopia kolana wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -uszkodzenia łąkotek – mogą wymagać zszycia lub częściowego wycięcia zdegenerowanej tkanki,
  -niestabilność więzadeł – mogą wymagać zszycia (tzw. internal bracing) lub zabiegów rekonstrukcyjnych z użyciem własnych tkanek lub allograftów (przeszczepów pobranych ze zwłok i odpowiednio do tego przygotowanych),
  -uszkodzenia chrząstki stawowej – mogą wymagać oczyszczenia, pokrycia specjalnymi membranami lub przeszczepów chrzęstno-kostnych,
  -obecność ciał wolnych – najczęściej wymagają usunięcia.

 • Jakie są korzyści zabiegu artroskopia kolana?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji 

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu artroskopia kolana

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z chirurgiem ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Przede wszystkim, w celu pełnej diagnostyki zalecamy wykonanie badania radiologicznego stawu kolanowego oraz USG kolana. Chirurg ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach leczenia oraz efektach zabiegu. W związku z tym Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedy do leczenia artroskopowego stawu kolanowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych przede wszystkim badań krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. 

 • Jak wygląda zabieg artroskopia kolana?

  Zabieg artroskopii kolana wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Operacja chirurgiczna artroskopia stawu kolanowego trwa około 1h, uzależnione jest to od stopnia degeneracji kolana.  Procedura medyczna wykonywana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolędźwiowe) lub też innym zaleconym przez lekarza anestezjologa. Zabieg artroskopia stawu kolanowego polega na wprowadzeniu przez milimetrowe nacięcia na skórze do okolicy operowanego stawu endoskopu. Po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego stawu kolanowego, chirurg ortopeda za pomocą mikro-narzędzi podejmuje działania lecznicze.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu artroskopia kolana?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu artroskopii stawu kolanowego pacjent może obciążać kolano, zostaje nałożona specjalna orteza na operowany staw. Dlatego zaleca się schładzanie okolicy kolana, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami lekarza prowadzącego oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kolana polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni.  Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu artroskopii kolana przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów – Artroskopia kolana

Zabieg Cena
Artroskopia kolana  od 6 700  zł
*Cena zabiegu ustalana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Artroskopia Kolana Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie kolanowym. Po diagnozie zostanie wybrana odpowiednia metoda leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Sam zabieg został wykonany sprawnie i szybko bez bólu. Nie było żadnych komplikacji. Teraz wiem, że rehabilitacja jest najważniejsza i ćwiczenia, by szybko móc wrócić na boisko! Dziękuję całemu zespołowi!
  Kacper lat 33

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu artroskopia kolana warszawa już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.