Endoskopowa operacja zatok FESS Warszawa

Operacja endoskopowa zatok w Medi Horizon Clinic

Zdrowe zatoki wypełnione są powietrzem, a znajdująca się w nich błona odpowiada za produkcję śluzu. Pełni on bardzo ważną rolę jaką jest oczyszczanie wdychanego powietrza przez nos. Tam powietrze ulega nawilżeniu, podgrzaniu oraz oczyszczony jest z alergenów, drobnoustrojów oraz kurzu. Skutecznym sposobem leczenia, który oferuje warszawski szpital Medi Horizon Clinic jest endoskopowa operacja zatok – kompleksowa operacja i leczenie zatok. Dowiedz się, jak wygląda zabieg! 

Leczenie zatok. Jakie metody stosujemy?

Skuteczne leczenie zatok przeprowadzane w Medi Horizon Clinic w Warszawie jest wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia Lekarzy Specjalistów w zakresie Laryngologii, a także wdrożonej najnowocześniejszej metody FESS (funkcjonalna endoskopowa operacja zatok).

Głównym celem endoskopowej operacji zatok jest przywrócenie ich drożności poprzez zabieg usunięcia błony śluzowej dotkniętej zmianami chorobowymi w kompleksie ujściowo-przewodowym z użyciem endoskopów optycznych i mikronarzędzi chirurgicznych.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Endoskopowa operacja zatok – jakie są wskazania?

  Głównym wskazaniem do operacji zatok są często powracające zapalenia zatok. Często dodatkowym czynnikiem jest krzywa przegroda u pacjenta, polipy, kostniaki czy śluzowiaki zatok. Kwalifikację do operacji zatok, a dokładnie do Endoskopowej operacji zatok (FESS) przeprowadza lekarz laryngolog w Medi Horizon Clinic w Warszawie.

 • Jak przebiega endoskopowa operacja zatok (FESS) w Medi Horizon Clinic?

  Zabieg endoskopia zatok to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w Medi Horizon Clinic Warszawa

  Endoskopową operację zatok przeprowadza lekarz specjalista Laryngolog w znieczuleniu ogólnym pod okiem doświadczonego personelu medycznego. W trakcie zabiegu do jamy nosowej nosa wprowadzany jest endoskop, który jest cienką i giętką rurką zakończoną kamerką. Następnie lekarz wprowadza mikronarzędzia dzięki którym usuwa chorobowo zmienione tkanki i przywraca właściwą wentylację zatok oraz regenerację błony śluzowej. Po zabiegu Pacjent zostaje w Szpitalu Medi Horizon Clinic pod opieką wykwalifikowanej pielęgniarki. Następnego dnia po zmianie opatrunku Pacjent opuszcza Klinikę i zgłasza się na wizytę kontrolną po ok. 7 dniach.

 • Konsekwencje nieleczonych zatok

  Niestety, bardzo często zdarza się, że objawy zatok są lekceważone przez Pacjentów. Skutki nieleczonego zapalenia zatok mogą być jednak bardzo poważne ze względu na anatomiczną bliskość wielu ważnych struktur. Istnieje duże ryzyko rozprzestrzeniania się stanu zapalnego poprzez naczynia krwionośne oraz naczynia chłonne. Podstawowymi objawami są: obrzęk, zaczerwienienie i ból okolicznych tkanek. Najbardziej narażone są oczodoły, w dalszej kolejności mogą zostać zaatakowane nerwy, a następnie struktury wewnątrzczaszkowe. Trzeba pamiętać, że oprócz bólu głowy, mogą pojawić się różne powikłania na poziomie neurologicznym i neurochirurgicznym.

  korekta krzywej przegrody nosowej warszawa

 • Proces rekonwalescencji po operacji

  Proces rekonwalescencji trwa około 3 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu fizjologiczną reakcją jest: ból, nosa oraz głowy, a także obrzęk. Te objawy utrzymują się około 2 tygodni. Zaleca się wówczas stosowanie środków przeciwbólowych. Przez okres kilku tygodni należy bezwzględnie zrezygnować z:

  • wysiłku fizycznego oraz dźwigania ciężkich przedmiotów,
  • gwałtownego wydmuchiwania powietrza nosem,
  • przebywania w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach,
  • pływania w basenie i korzystania z sauny oraz opalania się,
  • latania samolotem,
  • spożywania gorących i pikantnych potraw.

  endoskopowa operacja zatok

  endoskopowa operacja zatok

Endoskopowa operacja zatok FESS cena Warszawa

Nazwa Cena
Konsultacja u Laryngologa 270 zł
Endoskopowa operacja zatok FESS od 12 000 zł

Podsumowanie

Jak wygląda diagnostyka do zabiegu Endoskopowa operacja zatok FESS w Medi Horizon Clinic?

Podczas wstępnej konsultacji specjalista dokonuje szczegółowej diagnostyki. Przede wszystkim podstawą jest wywiad z pacjentem, z uwzględnieniem aktualnych dolegliwości, przebytych urazów w przeszłości oraz dotychczasowego procesu leczenia. Lekarz zapoznaje się z dokumentacją medyczną pacjenta (wszelkie badania tomografia komputerowa czy  rezonans magnetyczny, mogą być pomocne w dokładnej diagnozie i zaplanowaniu planu terapii). Następnie przeprowadza badanie fizykalne – za pomocą tzw. rynoskopu, czyli wziernika, jest w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście pacjent ma problem z zatokami. W niektórych przypadkach konieczne może również być wykonanie badań dodatkowych. Zalicza się do nich tomografię komputerową oraz badanie endoskopowe jam nosa. Laryngolog szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz oczekiwane efekty pooperacyjne. Po kwalifikacji pacjent kierowany jest na konsultację z lekarzem anestezjologiem, który zleca wykonanie kompletu badań diagnostycznych przed zabiegiem:

 • Morfologia krwi + rozmaz
 • Jonogram: Na, K
 • Koagulogram: APTT, PT/INR,
 • Badania biochemiczne: glukoza, mocznik, kreatynina, bilirubina
 • Antygen HBS,
 • HBS – poziom przeciwciał,
 • HCV- poziom przeciwciał,
 • Grupa krwi
 • EKG i RTG klatki piersiowej

Endoskopowe leczenie zatok, czyli operacja zatok, jest najskuteczniejszą i wysoce bezpieczną metodą eliminacji problemów wynikających ze schorzenia laryngologiczne. Dlatego gdy są wskazania do jej przeprowadzenia, pacjent powinien jak najszybciej poddać się zabiegowi. Pamiętaj, że nieleczona dysfunkcja prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu. W Medi Horizon Clinic doświadczeni lekarze z dziedziny laryngologii przeprowadzają kompleksowe operacje leczenia zatok. Nie zwlekaj, daj sobie szansę na życie bez dyskomfortu i pozbądź się przykrych objawów!

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Jestem zadowolony

  Wspaniały, empatyczny i wyrozumiały Pan Doktor! Duże zaangażowanie, dokładny wywiad, rozwiane wszystkie wątpliwości oraz pełen profesjonalizm. Pomimo tego, że zabieg nie należał do najprzyjemniejszych to wszystko przebiegło w atmosferze ogromnego wsparcia i zaangażowania. Prawdziwy lekarz z powołania. Dziękuję!
  Mikołaj lat 29

  Specjaliści z zakresu Laryngologii

  • Dr Tomasz Rejmeri

   Dr Tomasz Rejmer

   20 lat doświadczenie

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu endsokopowe leczenie zatok już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem laryngologiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty. Podczas konsultacji lekarz

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu. Lekarz prowadzący zleca Pacjentowi szereg badań kwalifikujących do zabiegu, które można wykonać na miejscu w Klinice.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego. Endoskopowa operacja zatok przynosowych przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjent po zabiegu leczenia zatok pozostaje w Szpitalu Medi Horizon Clinic pod opieką doświadczonego personelu medycznego. Pacjent następnego dnia rano opuszcza Klinikę. Bardzo dbamy, aby nasi Pacjenci przez cały pobyt w Klinice czuli się komfortowo.