Nukleoplastyka koablacyjna w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa

Nukleoplastyka koablacyjna metodą endoskopową w Medi Horizon Clinic

Nukleoplastyka koblacyjna jest małoinwazyjny zabieg kręgosłupa lędźwiowego. Polega on na wprowadzeniu specjalistycznej elektrody do środka jądra miażdżystego należącego do części dysku. Wówczas dochodzi do usunięcia części jądra z wykorzystaniem temperatury około 40 stopni. Dzięki zastosowaniu tej temperatury nie dochodzi do uszkodzenia tkanek oraz zminimalizowane jest ryzyko powstania powikłań. Dodatkowo podczas nukleoplastyki wykorzystuje się nukleotomię w leczeniu dyskopatii. Przyczyną dolegliwością przede wszystkim są to przebyte urazy w danym odcinku kręgosłupa. Dodatkowym czynnikiem jest niezdrowy tryb życia, brak ruchu czy długotrwałe obciążanie kręgosłupa.

Nukleoplastyka koablacyjna w Medi Horizon Clinic wykonywane są przez doświadczonych specjalistów.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do nukleoplastyki koablacyjnej w odcinku lędźwiowym lub szyjnym?

  Na konsultacji neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  Do wskazań zabiegu nukleoplastyki koablacyjnej jest zredukowanie stale pogłębiających się dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym lub szyjnym.

  Objawów bólu kręgosłupa nie można i nie powinno się lekceważyć. Nieleczone schorzenie, oprócz nie ustającego bólu, może spowodować bardzo często poważne powikłania neurologiczne.

  Pacjenci decydują się również na operację nukleoplastykę koablacyjną odcinka lędźwiowego lub szyjnego  ze wzg. zdrowotnych, czy też wieku oraz ze wzg. na szybki powrót po zabiegu do codzienności dla osób młodych i aktywnych.

 • Jakie są korzyści operacji nukleoplastyki koablacyjnej odcinka lędźwiowego i szyjnego?

  Nukleoplastyka koablacyjna kręgosłupa jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  -czas zabiegu ok. 40 min,
  -minimalne uszkodzenie mięśni okołokręgosłupowych,
  -niskie ryzyko powikłań związanych z operacją,
  -bardzo wysoka widoczność struktur nerwowych podczas operacji,
  -niewielki ból pooperacyjny,
  -czas rehabilitacji około 6 tyg. 

 • Jak wygląda diagnostyka do operacji nukleoplastyki koablacyjnej?

  Podczas konsultacji lekarz neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na początku na konsultację ze specjalistą lekarzem neurochirurgiem. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie wcześniej badania np. rezonansu kręgosłupa. Chirurg – neurochirurg podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu nukleoplastyki koablacyjnej. Pacjent po kwalifikacji przez neurochirurga do endoskopowej operacji kręgosłupa proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu nukleoplastyki koablacyjnej kręgosłupa na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda nukleoplastyka koablacyjna kręgosłupa?

  Operacja nukleoplastyka koablacyjna wykonywana jest na Bloku Operacyjnym.

  Operacja nukleoplastyki koablacyjnej kręgosłupa  wykonywana jest na specjalistycznym sprzęcie medycznym. Podczas zabiegu wprowadzana jest do centralnej części krążka międzykręgowego elektroda, wytwarzająca w nim kilka kanalików, poprzez ogniskowe odparowanie tkankowe. Wytworzenie kanalików w centralnej części krążka międzykręgowego przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia w jego wnętrzu, co w rezultacie redukuje ucisk wypukliny dyskowej na pobliski korzeń nerwowy. Prowadzi to do zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz znacznie poprawia komfort chorego. Nukleoplastyka koablacyjna endoskopowa kręgosłupa wykonywana jest w lekkiej sedacji i trwa zwykle ok. 30 – 40 min.

  Nukleoplastyka jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, który przynosi bardzo dobre efekty. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem sedacji dożylnej dla komfortu Pacjenta. Celem operacji jest wprowadzenie specjalnej igły do tarczy międzykręgowej, przez którą prowadzona jest zasadnicza część zabiegu – punktowe odparowanie plazmowe centralnej części dysku międzykręgowego.

  Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu nukleoplastyki koablacyjnej kręgosłupa?

  Rekonwalescencja po operacji nukleoiplastyki koablacyjnej trwa ok. 6 tygodni.

  Zaleca się schładzanie okolicy kręgosłupa, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami neurochirurga oraz rehabilitanta. Po zabiegu w obrębie kręgosłupa może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kręgosłupa polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem neurochirurgiem, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu operacji endoskopowej kręgosłupa przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Operacja endoskopowa kręgosłupa Cena

Konsultacja neurochirurgiczna 350 zł
Konsultacja anestezjologiczna 250 zł
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Nukleoplastyka koablacyjna Leczenie kregosłupa w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w kręgosłupie, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia, dzięki której szybko powrócisz do codziennych zajęć i sportu. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny neurochirurgii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Zgłosiłem się do Kliniki w celu przeprowadzenia zabiegu kręgosłupa - meotdą endoskopową. Lekarz bardzo rzeczowy, z ogromną empatią do pacjenta. Bardzo umiejętnie Doktor wytłumaczył mi całą procedurę zabiegu jak i okres po zabiegu. Bardzo dobra organizacja zabiegu oraz rehabilitacji po. Według mnie bardzo profesjonalnie, polecam wszystkim, którzy chcą uwolnić się od bólu kręgosłupa.
  Kajetan lat 45

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do endoskopowej operacji kręgosłupa wymaga standardowej konsultacji z neurochirurgiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty. Jeżeli Pacjent posiada wcześniejsze badania, dok. medyczną prosimy o zabranie wszystkich dokumentów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba neurochirurg wskaże jakie dodatkowo badana trzeba będzie wykonać.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu. Do zabiegu Pacjent wykonuje badania krwi, które można wykonać w Klinice.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do komfortu Pacjenta przed zabiegiem, w trakcie jak i po zabiegu.  Operacja endoskopowa kręgosłupa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 40 min. Pacjent po zabiegu przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, które stale monitoruje stan zdrowia. Gdy tylko Pacjent poczuje się lepiej otrzymuje zlecenia po zabiegowe oraz plan rehabilitacji. Po powrocie do domu Pacjent jest w stałym kontakcie z Kliniką 24/7 .