Endoproteza kolana Warszawa

Endoproteza stawu kolanowego w Medi Horizon Clinic

Osoby, które stale borykają się z bólem kolan spowodowanym schorzeniami, urazami czy też wiekiem, mają możliwość wykonania zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Gdy wcześniejsze metody leczenia, rehabilitacji czy też farmakoterapii zawiodą – endoproteza kolana staje się koniecznością. Zabieg ten nie tylko poprawia sprawność pacjenta, niweluje ból jak również jest szansą na komfortowe życie.  Endoproteza stawu kolanowego jest implantem ortopedycznym wykonanym z biomateriałów przyjaznych dla organizmu. Zastosowanie implantu ma na celu wypełnienie brakujących ubytków w powierzchni stawowej. W zależności od wielkości ubytków w chrząstce kolana, wymiana uszkodzonych elementów stawu kolanowego jest całkowita lub połowicza. Efektem jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania kolanowego. 

Zabieg medyczny Endoproteza kolana w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu implantacji endoprotezy kolana?

  Zabieg endoproteza stawu kolanowego wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -zwyrodnienie stawu kolanowego spowodowane urazami lub stanami zapalnymi,
  -reumatoidalne zapalenie stawów,
  -nowotwór,
  -wieloodłamowe złamania,
  -zmiany wynikające z uszkodzenia kolana,
  -zmiany spowodowane złożoną niestabilnością,
  -jałowa martwica głowy kości.

 • Jakie są korzyści zabiegu endoprotezoplastyka kolana?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -ulga w bólu
  -przywrócenie prawidłowych funkcji stawu kolanowego
  -sprawna rehabilitacja
  -powrót do codzienności i aktywności fizycznej, która była nie możliwa przed zabiegiem 

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu endoprotezoplastyka kolana

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z ortopedą w celu przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania obrazowych stawu kolanowego oraz innych badań zleconych przez lekarza.. W związku z tym, Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta, opowiada o możliwościach zoraz efektach zabiegu. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia operacyjnego polegającego na założeniu endoprotezy, przede wszystkim proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Wszystkie badania kwalifikujące do zabiegu można wykonać w Medi Horizon Clinic – więcej szczegółów

 • Jak wygląda zabieg endoprotezoplastyka stawu kolanowego?

  Zabieg endoprotezy kolana wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg ortopedyczny, który polega na umieszczeniu w zamian za zużyty staw kolanowy – endoprotezy kolana  to zabieg operacyjny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym Stosowana metoda implantacji endoprotezy kolana w Medi Horizon Clinic polega na zastosowaniu nowoczesnych oraz sprawdzonych implantów ortopedycznych, które posiadają odpowiednie międzynarodowe certyfikaty. Cała procedura zabiegu zwykle trwa około 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa.  Po przeprowadzeniu operacji pacjent pozostaje w Klinice Medi Horizon Clinic pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy. Po około 2-3 dniach od zabiegu, Pacjent opuszcza Klinikę.  

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia endoproteza stawu kolanowego ?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego zostaje nałożona specjalna orteza na operowany staw. Zaleca się schładzanie okolicy kolana, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kolana polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu endoprotezy kolana przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Endoproteza kolana cena Warszawa

Zabieg Cena
Endoproteza kolana od 20 000 zł
*Cena zabiegu ustalana jest od stopnia zaawansowania zabiegu oraz wyboru odpowiedniej endoprotezy kolana

Podsumowanie

Endoproteza kolana Warszawa

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie kolanowym i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Decydując się na zabieg wiedziałam, że moje nowe kolano będzie na 10-15 lat i znowu trzeba będzie wymienić. Moja szansa była 50 na 50. Jednak zdecydowałam się. Przed zabiegiem zrzuciłam ok. 8 kg, bo wiedziałam, że czynnik wagi jest bardzo ważny. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami. A co będzie czas pokaże! Dziękuję za całą opiekę dla całego zespołu Medi Horizon Clinic, super pokój, komfortowe warunki - poleca jeżeli ktoś ma już kolano w stanie bez wyjścia. Endoproteza kolana to nie jest koniec świata! Dla mnie dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne  funkcjonowanie.
  Stanisława lat 64

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.