Przykurcz Dupuytrena

Uwalnianie Przykurcz Dupuytrena w Medi Horizon Clinic

Przykurcz Dupuytrena inaczej choroba dupuytrena jest to przykurcz zgięciowy palców, który częściej dotyka mężczyzn niż kobiet. Przede wszystkim przykurcz dotyczy dłoniowej powierzchni ręki. Jest to choroba o podłożu genetycznym.  Bardzo często charakteryzuje się pojawieniu się zgrubienia lub drobnego guzka w obszarze dłoni pacjenta.  Następnym etapem rozwoju choroby jest pojawienie się przykurczania palców, które może prowadzić do upośledzenia funkcji ręki. Bardzo istotne jest, by pacjent po pojawieniu się pierwszych objawów zgłosił się do specjalisty. Zwlekanie z leczeniem może prowadzić do upośledzenia ręki. W Medi Horizon Clinic lekarz specjalista od chirurgii ręka wykonuje zabieg operacyjny, podczas którego wycinane są zmienne chorobowe rozcięgna dłoniowe oraz zgrubienia i guzki. 

Leczenie przykurcz Dupuytrena w Medi Horizon Clinic wykonywane jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu leczenia przykurczu dupuytrena?

  Leczenie przykurcz Dupuytrena wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  Choroba duputryena powoduje ograniczenie ruchomości palców i ręki oraz stały ból, który towarzyszy pacjentowi.

 • Jakie są korzyści zabiegu leczenia choroby dupuytrena?

  Leczenie przykurcz dupuytrena szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Leczenie choroby dupuytrena u 95 % przypadków pacjentów przeprowadzanie bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że pacjent będzie mógł władać ręką i nie będzie odczuwać bólu.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu uwalniania przykurczu dupuytrena?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania obrazowych nadgarstka oraz innych zleconych przez lekarza. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach zabiegu i leczeniu, a przede wszystkim o efektach zabiegu. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia operacyjnego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi. Istnieje możliwość wykonania wszytskich badań kwalifikujących w Medi Horizon Clinic – poznaj szczegóły. 

 • Jak wygląda zabieg uwalniania przykurczu dupuytrena ?

  Zabieg leczenia przykurcz dupuytrena wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg ortopedyczny, który polega na całkowitym usunięciu zmienionego rozścięgna dłoniowego oraz guzków z jednoczesną korektą przykurczów palców. Ze względu na rozległość ran operacyjnych i założonych drenaży rany, bywa wymagana 1-2 dniowa hospitalizacja. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu regionalnym i trwa zwykle do 1h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Pacjent zostaje w Klinice Medi Horizon Clinic pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu uwalniania przykurczu dupuytrena?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu uwolnieniu przykurczu Duputrena przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Uwolnienie przykurczu Dupuytrena cena Warszawa

Zabieg Cena
Uwalnianie choroby Dupuytrena od 3 500 zł
*Cena zabiegu ustalana indywidualnie do schorzenia

Podsumowanie

Leczenie choroba dupuytrena w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w chorobie Dupuytrena i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalna obsługa!

  Na zabieg zdecydowałem się, gdyż moja ręka stała się nie władna. Codziennie czynności, były utrudnione gdyż traciłem czucie i nie mogłem w sposób normalnie przenosić rzeczy. Do tego doskwierał mi ogromny ból, który w nocy się nasilał. Po wykonaniu USG zgłosiłem się do Medi Horizon i już po dwóch tygodniach odbył się zabieg. Wszystko przebiegło bez komplikacji. Wielkie podziękowania dla lekarza oraz obsługi. Pozdrawiam
  Antoni lat 55

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.