Rewizja endoprotezy stawu łokciowego

Rewizja endoprotezy stawu łokciowego w Medi Horizon Clinic

Rewizja stawu łokciowego – co to jest?

Rewizja stawu łokciowego nazywana również endoprotezoplastyką rewizyjną stawu łokciowego czy też rewizją stawu łokciowego. Jest to zabieg przeprowadzany u osób, u których została już założona endoproteza łokcia. Rewizja łokcia ma na celu wymianę wadliwej części bądź całości zaimplementowanej endoprotezy łokcia, która mogła np. obluzować się, wypaść lub zostać uszkodzona na skutek upadku.

Zabieg medyczny Rewizji łokcia w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Kiedy wykonuje się realloplastykę stawu łokciowego?

  Realloplastykę stawu łokciowego wykonuje się w sytuacji gdy:

  -Gdy nastąpiło obluzowanie się części lub całości endoprotezy łokcia
  -Gdy pojawiło się pęknięcia w okolicy protezy łokcia
  -Gdy proteza uległa przemieszczaniu  (uczucie wypadania łokcia ze stawu)
  -Gdy nastąpiło zakażenie w wyniku implantacji lub na skutek upadku.

  Wszystkie te sytuacje są dotkliwie odczuwalne różnymi boleściami u Pacjenta. Może pojawić się: ból w okolicy łokcia, problemy z poruszaniem ręki, problemy z wykonywaniem codziennych czynności np. ubieranie się czy podnoszenie przedmiotów. Pacjent, który posiada już założoną protezę łokcia, wie doskonale jakie ruchy może wykonywać, a jakich trzeba unikać, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje w których Pacjent z protezą łokcia ulega wypadkowi, bądź urazowi i wówczas wymagane jest przeprowadzenie realloplastyki stawu łokciowego.

 • Jakie są korzyści zabiegu rewizji protezy łokcia?

  Rewizja łokcia szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Rewizja stawu łokciowego u  95 % Pacjentów przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem. Wymieniona proteza stawu łokciowego skutecznie zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję stawu łokciowego. Dobrze wykonana operacja, a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że Pacjent będzie mógł wykonywać wszystkie czynności ręką, bez uczucia bólu.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu rewizji endoprotezy łokcia

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic Warszawa pacjent kierowany jest na wstępną konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego oraz rezonansu stawu łokciowego. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego wymiany endoprotezy stawu łokciowego.  Pacjent po wstępnej kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia o wykonania zabiegu rewizji stawu łokciowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu rewizji endoprotezy łokcia  na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda zabieg rewizji stawu łokciowego?

  Zabieg rewizji endoprotezy łokcia wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Wymiana protezy  stawu łokciowego to operacja, która polega na wymianie uszkodzonej endoprotezy łokcia, którą Pacjent już posiada na nową protezę. Jest to operacja zdecydowanie bardziej skomplikowana i trudniejsza dla Ortopedy, ze wzg. na fakt, iż jest to wymiana protezy na nową.  Operacja wymiany endoprotezy stawu łokciowego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz leki przeciwzakrzepowe. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu. Podczas pobytu w Szpitalu, jest objęty kompleksową opieką Lekarza oraz Rehabilitanta, który pomaga Pacjentowi w rozpoczęciu poruszania ręką. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wymiany endoprotezy stawu łokciowego ?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu wymiany endoprotezy stawu łokciowego zaleca się schładzanie okolicy łokcia, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek. Pacjent podczas pobytu w Szpitalu, cały czas przyjmuje odpowiednie kroplówki z lekami przeciwbólowymi. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitanta. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja łokcia polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi rehabilitantami, którzy na codzień pomagają pacjentom w powrocie do codzienności po zabiegu operacyjnym.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu endoprotezy przynosi dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybkim powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Ceny zabiegów – Rewizja endoprotezy łokcia

Zabieg Cena
Rewizja Endoprotezy Stawu Łokciowego
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Rewizja endoprotezy łokcia Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic to zespół doświadczonych i wykwalifikowanych w swojej dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Ruchu lekarzy. Specjaliści diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie łokciowym, u Pacjentów, którzy posiadają już protezę łokcia. Następnie proponują odpowiednią metodę leczenia oraz wymiany protezy na nową. Nie czekaj, uwolnij się od bólu już teraz! Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Ortopeda specjalizujący się w zabiegu rewizji

  • Dr Andrzej Suwara

   Dr Andrzej Suwara

   20 lat doświadczenie

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi
  https://medihorizon.pl/wp-admin/post.php?post=989800&action=edit#pa-single-admin-analytics

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu wymiany protezy łokcia już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem Ortopedą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę wymiany protezy łokcia.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia, również Pacjentowi jak przebiega cały zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, która dba o komfort Pacjenta.