Ginekomastia Warszawa

Ginekomastia w Medi Horizon Clinic

Zabieg ginekomastia (redukcja piersi u mężczyzn) 

Ginekomastia to inaczej przerost sutka, który występuje u mężczyzn.  Powiększenie się sutka spowodowane jest na skutek rozrostu tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz włóknistej, które raz tworzą gruczoł sutkowy. Występują również przypadki jednostronnej ginekomastii u mężczyzn.  Objawami ginekomastii nie są tylko powiększone sutki jak i tkanka wokół, może też występować ból sutków oraz zaczerwienienie.  Na ginekomastię cierpią mężczyźni niezależnie od wieku. 

Przyczyn powstania przerostu gruczołu stuka u mężczyzn jest wiele.

Ginekomastia może mieć podłoże na tle hormonalnym na skutek zwiększania się poziomu estradiolu w stosunku do testosteronu. Zdarzają się przypadki w których dochodzi do nadmiernego przerostu tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej w okolicy sutka u mężczyzn. Powiększenie się sutków u mężczyzn może być wynikiem choroby np. marskość wątroby czy też guz nadnerczy oraz choroby tarczycy. 

Ginekomastia jest nie tylko defektem wizualnym na który cierpią mężczyźni, przede wszystkim może mieć podłoże w zdrowiu.

Ginekomastia bardzo często wpływa na psychikę mężczyzn, co starają się ukryć szerokimi ubraniami i unikaniem ekspozycji torsu np. na plaży. Leczenie ginekomastii związane jest z analizą przyczyn jej powstania, w rezultacie najlepszy efekt osiągany jest poprzez skorzystanie z zabiegu u wykwalifikowanego specjalisty chirurga plastyka.

Chirurgia plastyczna w bezpieczny dla pacjenta sposób pozwala na skutecznym usunięciu przerośniętego gruczołu sutkowego oraz blisko zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, przez co coraz chętniej zabieg jest wykonywany przez wielu mężczyzn. Zabieg ginekomastii jest jednym z wielu najcześciej wykonywanych zabiegów chirurgicznych z zakresu chirurgii plastycznej wybieranych przez mężczyzn w Medi Horizon Clinic. Zabieg zmienia nie tylko wygląd torsu mężczyzny, jak również wpływa na komfort jego życia oraz samopoczucie pacjenta. . 

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu ginekomastii?

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Medi Horizon Clinic – Chirurg plastyk podczas wstępnej konsultacji z pacjentem dotyczącej zabiegu ginekomastii, szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz przedstawia zalecenia przed i po zabiegowe. Na konsultacji chirurg plastyk przedstawia przede wszystkim Efekty zabiegu jakie mogą być osiągnięte. W celu pełnej kwalifikacji do zabiegu pacjent proszony jest o wykonanie kompletu badań, w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Podstawową diagnostyką zalecaną przed wykonaniem zabiegu ginekomastii jest USG gruczołów piersiowych z podziałem na tkankę gruczołowa i tłuszczową. W rezultacie na podstawie prawidłowo wykonanego badania USG chirurg plastyk wybiera odpowiednią metodę korekty.  Pacjent ma możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu w Medi Horizon Clinic – poznaj więcej szczegółów 

 • Jak wygląda zabieg ginekomastii?

  Zabieg ginekomastii wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  W Medi Horizon Clinic Zabieg chirurgiczny ginekomastia warszawa  wykonuje chirurg plastyk z wieloletnim doświadczeniem.  Ginekomastia polega na usunięciu nadmiaru zlokalizowanej wokół sutka tkanki tłuszczowej oraz na usunięciu przerośniętej tkanki gruczołowej sutków.. Ginekomastia przeprowadzana jest zwykle w znieczuleniu miejscowym oraz lekkiej sedacji, dbając o bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Zabieg ginekomastii trwa zwykle ok. 2-3h.  Chirurg plastyk przed zabiegiem wykonuje dokumentację fotograficzna i rysunek na skórze, a następnie przeprowadza zabieg. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu ginekomastii?

  Po zabiegu ginekomastii, pacjent opuszcza Klinikę tego samego dnia lub dnia następnego. Na operowaną okolicę zostają założone specjalne opatrunki, specjalistyczne dreny oraz kamizelka modelująca, która chroni i podtrzymuje operowaną okolicę. Po zabiegu mogą wystąpić drobne siniaki, opuchnięcie oraz obrzęk . Pacjent otrzymuje pełną opiekę przeciwzakrzepową oraz przeciwbólową, tak by rekonwalescencja po zabiegu w pierwszym okresie – była komfortowa. Pacjent przy wyjściu z Kliniki otrzymuje zalecenia po zabiegowych do których powinien się  zastosować. Wizyta kontrola po zabiegu jest w 2, 7, 14 dobie po zabiegu oraz po miesiącu.W rezultacie Szwy ściąganie są po 7-10 dniach.  Po zabiegu ginekomastii zalecane jest wykonanie serii drenaży limfatycznych.

Ginekomastia cena Warszawa

Zabieg Cena
Ginekomastia od 8 500 – 11 500 zł
Ubranko modelujące 500 zł

Podsumowanie

Ginekomastia leczenie Warszawa

Ginekomastia jest bardzo częstą przypadłością wśród mężczyzn. Charakteryzująca się powiększeniem męskich piersi, ginekomastia może mieć wyraźny wpływ na poczucie własnej wartości. Dzięki operacji ginekomastia warszawa u mężczyzn nasi chirurdzy plastyczni z Medi Horizon Clinic mogą usunąć nadmiar tłuszczu, skóry i/lub tkanki gruczołowej z piersi i nadać klatce piersiowej wymodelowany i odnowiony wygląd.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalizm.

  O zabiegu ginekomastii powiedział mi mój znajomy, gdyż zauważył na siłowni moje większego rozmiaru  niż jego piersi. Pokazywanie klatki piersiowej było dla mnie trudne i prawie nigdy nie pokazywałem publicznie torsu. Wybrałem Medi Horizon ze wzg. na chirurga, który specjalizuje się w tego typu zabiegu. I nie żałuję. Sam zabieg nie boli - bardziej bolące są drenaże po zabiegu, które trzeba zrobić. Polecam i dziękuję za opiekę i podejście.
  Sławek lat 29

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem chirurgiem plastykiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę korekty przerostu nadmiaru gruczołów piersiowych u mężczyzn.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg ginekomastii jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę oraz  zleca badania kwalifikujące do zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu leczenia ginekomastii już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608