Korekta uszu – co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg

Korekta uszu wbrew pozorom jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów (od razu po zabiegu powiększenia. piersi) w społeczeństwie. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zabieg ? Przyczyn jest wiele – ale jedno jest pewne. Wszyscy Ci, którzy zdecydowali. się na zabieg nie żałują swojej decyzji,

Korekta uszu – dla kogo ?

Dla tych wszystkich, którzy posiadają odstaje uszy, które w znacznym stopniu wpływają na ich komfort życia jak i pewność siebie. Niektórzy od dziecka posiadają uszy, które znacznie odstają od głowy, zaś u niektórych nasiliło się to na skutek np. Noszenia maseczek podczas Pandemii Covid, czy dostali urazu podczas wypadku. Dla wielu kształt uszu jak ich nachylenie nie tylko to kwestia poprawy tylko wyglądu – to również kwestia zdrowia psychicznego, samooceny oraz pewności siebie. Bardzo często zdarza się, że na zabieg wykonania u dziecka w wielki. 7-9 decydują się rodzice.Może się tak zdarzyć, że dziecko, które ma odstające uszy może doświadczyć już w przedszkolu sytuacji, które mogą źle wpłynąć na jego psychikę. Dlatego też, rodzice podejmują decyzję o zabiegu. Osoby, które od dziecka posiadają odstające uszy – po zabiegu odczuwają komfort poprawę komfortu i jakości życia.

Korekta uszu –  jaki zrobić pierwszy krok, by wykonać zabieg?

Po pierwsze jeżeli podejmiesz już decyzję o zabiegu, warto skorzystać z konsultacji u chirurga plastyka w Medi Horizon Clinic Warszawa. Konsultacja to bardzo ważny moment – gdyż podczas wizyty, lekarz specjalista opowiada o całej procedurze zabiegu, wskazaniach jak również o efektach. Na konsultacji Pacjent otrzymuje badania kwalifikujące do zabiegu (badania krwi, EKG, RTG klatki piersiowej) po czym umawiany jest termin zabiegu.

Korekta uszu – na czym polega zabieg w Medi Horizon Clinic ?

Zabieg korekty uszu polega na ułożeniu uszu a dokładnie ,, chrząstki ”w regularny sposób oraz przybliżeniu ich ku głowie. Czasami zachodzi potrzeba, by delikatnie uformować chrząstkę dokonując odpowiednich nacięć. Kształt uszu dopasowany jest indywidualnie na konsultacji z chirurgiem plastykiem. Zabieg korekty uszu trwa zwykle ok. 1-2h i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym wraz z lekką sedacją tak by zapewnić komfort pacjentowi podczas zabiegu. Po zabiegu pacjent otrzymuje specjalną opaskę modelującą, która podtrzymuje operowaną okolicę jak również chroni uszy przed jakimkolwiek urazem. Pacjent nosi opaskę ok. 7-14 dni – w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu, a po tym czasie przez ok. 3-6 mc tylko do snu. Szwy usuwane są po. ok. 7-10 dniach.Po zabiegu uszy mogą być delikatnie opuchnięte i obrzęknięty to normalny proces gojenia. Po zabiegu pacjent otrzymuje leki, które skutecznie zniwelują ból po zabiegu.  Po zabiegu Pacjent przez ok. 6 miesięcy musi uważać na operowaną okolicę, unikać okularów z grubymi oprawkami oraz starać się nie. ciągnąć za uszy.

 

Nie czekaj – zapisz się na konsultację już dzisiaj ! Zapraszamy Medi Horizon Clinic Warszawa

Więcej o zabiegu: korekta uszu

Rezerwacja wizyty: kontakt