Zmniejszanie piersi – gdy (za)duże piersi stają się problemem…

Powiększanie piersi czy zmniejszanie – każda z kobiet jest inna i właśnie to czyni nas wyjątkowymi. Jedne mają jaśniejszą karnacje, drugie długie włosy a inne duże piersi. Tylko czasem te duże piersi mogą stać się uciążliwe. Specjaliści z Medi Horizon Clinic – dla Pań, które borykają się z zbyt dużymi piersiami, mają wiele sposobów, by je zmniejszyć i poprawić komfort i jakość życia pacjentki.

(za)duże piersi – zmniejszanie piersi

Gdy kobieta posiada duże piersi ma doczynienia, ze naciągniętą skórą na piersiach, na której powstają rozstępy. Powoduje to ból kręgosłupa. Wówczas mamy odczynienia z gigantomastią inaczej nazywają przerostem piersi, hipertrofią sutków. Polega na rozroście tkanki gruczołowej i tłuszczowej piersi do rozmiarów, które ze względów estetycznych i zdrowotnych utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Obciążenie dla kręgosłupa – redukcja piersi

Ocena wielkości biustu jest subiektywna, jednak z medycznego punktu widzenia za piersi zbyt duże uznaje się takie piersi, które przekraczają wagę około 1,5kg każda, powodują obciążenia kręgosłupa, wady postawy, a nawet utrwalone zmiany zwyrodnieniowe. 

Wówczas wiele kobiet podejmuje decyzję o operacji piersi, a dokładnie mammoplastyce – zmniejszeniu piersi, zapewniając panią ulgę i komfort. 

Zabieg pomniejszania piersi. Na czym polega?

Operacja zmniejszenia biustu polega na redukcji nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej oraz skóry, pierś zmniejsza swój rozmiar i kształt. W niektórych przypadkach lekarz chirurg może usunąć sutek, po czym przytwierdzić go w innym miejscu wykonując przeszczep fragmentu skóry.  Panie często decydują się na operację z wykorzystaniem implantu, aby pierś była jeszcze bardziej jędrna i zawsze na swoim miejscu. Operacja  odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a pacjenta pozostaje na noc w szpitalu. Jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań na drugi dzień można opuścić klinikę. Po zabiegu  przez okres około 3 miesięcy należy nosić specjalny biustonosz pozabiegowy, który Panie otrzymają w Medi Horizon Clinic, aby modelować finalny wygląd biustu. 

Dołącz do grona zadowolonych pacjentek Medi Horizon Clinic

Zadowolenie pacjentek, które przeszły operację redukcji piersi jest niezwykle wysokie. Wszystkie kobiety czują niezwykłą ulgę po pomniejszeniu piersi i dzięki temu mogą cieszyć się życiem. Zapraszamy na konsultację do Medi Horizon Clinic, gdzie zabieg zmniejszenia piersi jest jednym z podstawowych wykonywanych procedur.

Więcej o zabiegu Zmniejszania piersi w Warszawie.

Date

12 lipca 2021

Category

Blog