Twoja szansa na szybki powrót do pełnej sprawności po zabiegu endoprotezoplastyki biodra!

W Szpitalu Medi Horizon Clinic Warszawa przeprowadzane są zabiegi z dostępu przedniego tzw. (DAA direct anterior approach). Dlaczego ta metoda jest uznawana za jedną z najlepszych metod zabiegu endopiotezoplastyki biodra, a zarazem najtrudniejszą ?

Otóż po zabiegu endoprotezy biodra wykonanej z dostępu przedniego – Pacjent już tego samego dnia może chodzić. Zastosowanie przedniego dostępu do biodra nie wymaga przecinania mięśni. Lekarz ortopeda dr n.med, Andrzej Suwara wykonując zabieg endopiotezoplastyki z dostępu przedniego przecina skórę oraz powięź, a mięśnie są rozchylane. Po wyborze odpowiedniego rozmiaru endoprotezy biodra, umieszczona zostaje w odpowiednim miejscu, po czym mięśnie są puszczane. 

Dlaczego zabieg endoprotezy biodra z dostępu przedniego jest znacznie trudniejszy do wykonania ?

Dzięki dostępowi przedniemu możemy uzyskać łatwiejszą rehabilitację Pacjenta, szybki powrotu do codzienności. Dlatego też, co uznawana jest za mało inwazyjną metodę, jak również najtrudniejszą. Lekarz, który wykonuje zabieg endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego musi posiadać wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie. W związku z tym tak ważne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, który przeprowadza zabieg endoprotezy biodra z dostępu przedniego.

W przypadku zabiegu endoprotezy biodra od przodu, odsetek rewizji biodra – czyli wymiany endoprotezy biodra jest znacznie niższy. Wynika to z  mniejszego ryzyka wystąpienia infekcji i zwichnięcia protezy. Dodatkową zaletą zabiegu – jest krótki czas trwania operacji – czyli Pacjent nie pozostaje w znieczuleniu dłużej niż 2h co daje pozytywny wpływ na zdrowie Pacjenta. Zaletą operacji endoprotezy biodra z dostępu przedniego – którą bardzo doceniają Pacjenci jest – mała blizna, którą można schować pod bielizną.  Dzięki zastosowaniu tej metody Pacjent jest szybko pionizowany, i już 2-3 dobie może opuścić szpital o własnych siłach. 

Czy przy zabiegu endoprotezy biodra konieczna jest transfuzja krwi?

Otóż nie. Wybierając zabieg endoprotezy plastyki biodra z dostępu przedniego nie ma konieczności przeprowadzenia przetoczenia krwi. Dlaczego? Dostęp przedni do zabiegu daje nam możliwość dość krótką operację i dzięki fachowości specjalisty Pacjent nie traci zbyt wiele krwi – dlatego też nie musimy przetaczać krwi – to kolejna zaleta tego zabiegu. 

Czy każdy Pacjent może skorzystać z zabiegu małoinwazyjnej endoprotezy biodra z dostępu przedniego ? 

Teoretycznie tak, nie mniej jednak budowa ciała Pacjenta, typ sylwetki jak i również sposób  umięśnienie Pacjenta wpływają na kwalifikację do zabiegu. W Medi Horizon Clinic Warszawa przeprowadzane są zabiegu endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego przez dr n.med. Andrzeja Suwarę.

Czy endoprotezoplastyka  biodra z dostępu przedniego to nowa technika? 

Nie – jest to technika od lat stosowana na całym świecie. Jedyna trudność zabiegu polega na tym, iż jest to technika bardzo zaawansowana i nie każdy specjalista potrafi ją wykonać – dlatego też niestety w Polsce jest tak mało popularna. 

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu endopiotezoplastyki biodra? 

Jednym z najczęściej uznawanych wskazań do zabiegu endoprotezy biodra są zmiany zwyrodnieniowe, które powodują dolegliwości bólowe u Pacjenta, a tym samym problemy z poruszaniem. Powoduje to ogromną dysfunkcję ruchu Pacjenta, przez co obniżana jest jakość życia Pacjenta. 

Jeżeli zastanawiasz się na wykonaniem zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego – zadzwoń i zapisz się na konsultacje do specjalisty dr Andrzeja Suwary. Rezerwacja wizyty