Facelifting nazywany również operacyjnym liftingiem twarzy staje się coraz częstszym zabiegiem wykonywanym nie tylko w Medi Horizon Clinic w Warszawie, ale również w Polsce i Europie.  Na polskim rynku jest niewiele nieoperacyjnych sposób, dających tak spektakularne efekty jak facelifting, który odmładza wygląd twarzy, redukuje zmarszczki oraz nadmiar skóry.

Dla kogo jest facelifting warszawa?

Istotną rolę odgrywają czynniki starzenia, które najbardziej zauważalne są już po ukończeniu 40 roku życia. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn uwydatniane są zmarszczki wraz z  bruzdami, a owal twarzy ulega zmianie. Nadmiar wiotkiej skóry zauważalny jest głównie w okolicach brody, na policzkach oraz okolicy powiek. Spowodowane jest naturalnym procesem utraty kolagenu, elastyny, nawilżenia wraz z ograniczeniem pracy gruczołów łojowych.

Nie tylko upływający czas ma wpływ na wygląd naszej skóry twarzy. Czynniki środowiskowe wraz z dietą są kluczowe w przyspieszaniu bądź spowolnieniu procesu starzenia się skóry. Częsta ekspozycja skóry na promienie UVA i UVB bez zabezpieczenia kremami z filtrami skutkuje przyspieszonym procesem starzenia skóry. Promieniowanie słoneczne powoduje zerwanie włókien kolagenowych, które są głównym budulcem skóry nadającym gęstość. Niewłaściwa dieta, brak snu oraz stres również przyczyniają się do szybszego powstawania zmarszczek, które wizualnie dodają lat. 

Na czym polega zabieg faceliftingu?

Facelifting jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w Medi Horizon Clinic przez chirurga plastyka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, który wymaga co najmniej jednodniowego pobytu w szpitalu pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego. Operacja na ma celu redukcję nadmiaru tkanki na twarzy oraz szyi, polegająca na odpowiednim naciągnięciu skóry.

Faceliftig rozpoczyna się na nacięciu skóry w mało widocznych miejscach takich jak na linii włosów czy za uchem, dzięki temu blizny będą wręcz niewidoczne. Następnie Chirurg Plastyk odpreparowuje skórę od układu powięziowo mięśniowego twarzy (SMAS) w celu napięciu wraz z redukcją nadmiaru skóry oraz napina mięśnie mimiczne twarzy. Skóra po zabiegu układa się na mięśniach twarzy nie tracąc przy tym naturalnej mimiki.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu faceliftingu warszawa?

Pacjent po wykonanym zabiegu przebywa w Medi Horizon Clinic około dobry pod opieką naszego doświadczonego personelu medycznego. Po zabiegu występuje obrzęk oraz miejscowe siniaki w szczególności w obrębie szyi, które są naturalną reakcją organizmu. 

Rekonwalescencja pooperacyjna nie wymaga zażywania silnych leków przeciwbólowych, a szwy usuwane są około 7-12 dni po zabiegu. Po zabiegu należy przez okres kilku tygodni nosić specjalną maskę uciskową, przyspieszającą proces rekonwalescencji oraz modelują twarzy. 

Jakie są efekty po facelitingu?

Face Lifting jest zabiegiem operacyjnym, dzięki któremu efekty są trwałe i najczęściej nie ma wskazań do ponownego zabiegu. Ostateczny efekt jest widoczny po upływie około 3-5 miesięcy. Aby zabieg przyniósł zadowalające rezultaty należy stosować się do wszystkich zaleceń specjalisty.

Największą zaletą zabiegu jest młodszy oraz naturalny wygląd twarzy pozbawiony zmarszczek oraz nadmiaru skóry, ale blizny są niemal niewidoczne. 

Więcej o zabiegu tutaj.