Ginekomastia zabieg. Wszystko co powinieneś wiedzieć

Gruczoły piersiowe występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Większy biust występuje głównie u kobiet, jednakże czasem z powodu zaburzeń hormonalnych u mężczyzn dochodzi do nadmiernego rozrostu gruczołów piersiowych. Jest to ginekomastia – przerost piersi u mężczyzn. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale również może przyczyniać się do problemów natury psychicznej.

Czym jest ginekomastia u mężczyzn?

Jest to łagodny przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn, związany z nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej, gruczołowej i włóknistej. Przyczyną przerostu tkanki są najczęściej zaburzenia hormonalne, a dokładnie nadmierna produkcja i aktywność estrogenu.
Przerost piersi występuje fizjologicznie na różnych etapach życia. Powiększone piersi mogą występować u nastolatków w okresie dojrzewania oraz u mężczyzn z podeszłym wieku, u których z wiekiem zmniejsza się synteza testosteronu.

Ginekomastia czy lipomastia?

Przerost piersi nie zawsze oznacza o ginekomastii. Przyczyną powiększonych piersi może być lipomastia, która świadczy o otłuszczeniu ciała w okolicach klatki piersiowej, w szczególności na piersiach. Lipomastie można wyeliminować za pomocą liposukcji, specjalistycznej diety oraz aktywności fizycznej.

Jak rozpoznać ginekomastię u mężczyzn?

Pierwszym krokiem jest samobadanie. U mężczyzn gruczoł sutkowy jest praktycznie niewyczuwalny. W trakcie samobadania należy odciągnąć sutek od mięśnia piersiowego, zwracając uwagę na konsystencję i wielkość gruczołu piersiowego. W trakcie badania zwracaj uwagę na wygląd skóry na piersiach. Następnie warto zgłosić do chirurga plastyka, który specjalizuje się w ginekomastii. Przede wszystkim wMedi Horizon Clinic w Warszawie pracują chirurdzy, którzy od lat pomagają mężczyzną w niwelowaniu ginekomastii. W trakcie konsultacji wykonywane jest badanie piersi, które jest kwalifikacją do zabiegu usunięcia powiększonych piersi.

Jak pozbyć się ginekomastii Warszawa? Leczenie ginekomastii.

Najlepszą metodą na pozbycie się ginekomastii jest zabieg u chirurga plastyka. W trakcie konsultacji w Medi Horizon Clinic lekarz ocenia jaki typ ginekomastii występuje oraz opowiada o możliwościach jej usunięcia. Przed zabiegiem ginekomastii lekarz zaleca wykonanie dokładnego USG, które pozwala na szczegółową diagnostykę.
W momencie występowania ginekomastii tłuszczowej proponowana jest liposukcja (link do opisu liposukcji). Gdy występuje ginekomastia gruczołowa, wykonywana jest resekcja (wycięcie) gruczołu piersiowego. Polega na wręcz całkowitym usunięciu gruczołu piersiowego wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej za pomocą małego nacięcia.

W Medi Horizon Clinic Chirurg Plastyk przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym. Dzięki swojemu doświadczeniu i precyzji, nie ma konieczności aby po zabiegu przebywać w szpitalu. Na drugi dzień można wrócić do lekkiej pracy, która nie wymaga nadmiernej pracy klatką piersiową. Bezpośrednio po zabiegu należy przez 3-4 tygodnie nosić ubranko uciskowe, które wymodeluje miejsce pozabiegowe. Po rekonwalescencji blizna jest niemal niewidoczna i można cieszyć się efektami zabiegu.

Jeżeli nie satysfakcjonuje Cię wygląd Twoich piersi, widzisz, że są powiększone, a w trakcie samobadania czujesz powiększony gruczoł sutkowy? Zapisz się na konsultację do Chirurga Plastyka w Medi Horizon Clinic w Warszawie.

Więcej o zabiegu ginekomastii.